Propagácia OVP 2015

Našim cieľom je propagovať učebné odbory strojárskeho zamerania, hlavne

2433 H      obrábač kovov,

ktorých absolventi nájdu uplatnenie v partnerskom podniku INA SKALICA spol. s r.o.

Aktivitami spojenými so súťažou pre žiakov základných škôl v priestoroch našich školských dielní sa budeme snažiť zvýšiť záujem o prípravu v týchto odboroch vzdelávania. Dlhodobo je počet prijatých žiakov v odboroch strojárskeho zamerania oveľa nižší, ako je potreba trhu práce v strojárskych profesiách a požiadavky zamestnávateľov. Posledné roky sme sa zamerali na propagovanie učebného odboru obrábač kovov.

Absolventi učebného odboru 2433 H obrábač kovov sú žiadaní zo strany najväčšieho

zamestnávateľa v regióne, podniku INA SKALICA spol. s r.o. a ďalších podnikov, ktoré nás oslovujú s požiadavkou na výchovu a vzdelávanie žiakov hlavne v učebnom odbore 2433 H obrábač kovov.

Prioritným cieľom je propagácia učebných odborov s nedostatkovým počtom absolventov na verejnosti v prítomnosti rodičov, žiakov základných škôl, výchovných poradcov a zástupcov podniku, v ktorom nájdu absolventi uplatnenie po ukončení štúdia na Strednej odbornej škole strojníckej v Skalici. Aktivity spojené s propagáciou a prezentáciou chceme realizovať v regióne, cez regionálnu tlač a televíziu, uplatniť spoluprácu školy so strojárskym podnikom INA SKALICA, spol. s.r.o., ktorý už niekoľko rokov zabezpečuje odborný výcvik potrebný pre ďalšie uplatnenie absolventov. Chceme ukázať verejnosti, ako sa v modernej škole spája teória s požadovanou praxou pre budúce povolanie priamo u zamestnávateľa.

Hlavné ciele projektu

• spolupracovať s podnikom INA SKALICA, spol. s.r.o. pri nábore žiakov základných škôl a rozvoji technických zručností žiakov
  • prezentovať potrebu výchovy a vzdelávania v učebných odboroch strojárskeho zamerania
  • zlepšiť informovanosť žiakov a rodičov o nedostatkových strojárskych odboroch