• Deň otvorených dverí

• V piatok 22. februára 2019 sa v našej škole konal Deň otvorených dverí pre širokú verejnosť. Po úvodnej prezentácii školy každý návštevník v sprievode žiakov navštívil jednotlivé učebne prezentujúce  študijné a učebné odbory, ktoré je možné v našej škole študovať.
            Záujem návštevníkov pútali najmä odborné učebne, v ktorých učitelia odborných predmetov pripravili rôzne aktivity zamerané na zručnosť s možnosťou zapojiť sa súťaže o najvyšší počet lajkov vlastných fotografií na sociálnej sieti s témou #DODSOSS.

Deň otvorených dverí video

• PREDCHÁDZAJME DROGÁM

• 14. 2. 2019 prebehla zaujímavá preventívna akcia proti drogám a inej trestnej činnosti súvisiacej priamo alebo nepriamo s užívaním drog a iných omamných látok a ich distribúcie. Prezentácie a besedy sa zúčastnili triedy I.A, I.N, I.NŠ a II.M. Ďakujeme kpt. Mgr. Ferdinandovi Machovi, náčelníkovi Mestskej polície Skalica, za zaujímavú a poučnú preventívnu akciu, ktorú osobne prezentoval.
            Pre triedy I.M, II.A a II.N sa táto prezentácia a beseda uskutoční 21. 2. 2019.

• Úspech v celoštátnej súťaži ZENIT

• Zenit je súťaž „Zručnosť, elán, nápaditosť, invencia, tvorivosť„ zameraná na programovanie, elektroniku a strojárstvo v 8 kategóriách určených žiakom SŠ, SOŠ a gymnázií, ktorej  cieľom je podpora a vyhľadávanie talentovaných a nadaných žiakov stredných škôl.
            V 20. ročníku celoštátnej súťaže ZENIT v strojárstve, ktorá sa konala v dňoch 12. - 14. februára 2019 v priestoroch Spojenej školy – Strednej odbornej školy podnikania v Banskej Bystrici pod záštitou Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR a Štátneho inštitútu odborného vzdelávania,  skalický strojár Róbert Jurča, žiak IV. P triedy, získal pekné a zaslúžené 4. miesto. Nášho úspešného žiaka pripravoval Ing. Ján Molčan, učiteľ odborných predmetov a v Banskej Bystrici ho sprevádzal Bc. Anton Jakubec, majster odbornej výchovy SOŠS Skalica. Srdečne blahoželáme k úspechu!

• Prezentácia UTM

• 13. 2. 2019 informovali učitelia z Univerzity Tomáša Baťu v Zlíne o možnosti štúdia na ich škole. Prezentované boli rôzne odbory, mimoškolská činnosť a aktivity, možnosti ubytovania, termín podania prihlášok a podmienky prijatia. Prezentácie sa zúčastnili žiaci IV. ročníka.

• Športové aktuality

• Dňa 29. 1. 2019 sa uskutočnilo okresné kolo chlapcov v stolnom tenise. Naši chlapci – v zložení: Ondrej Bohun – IV. F, Andrej Šípoš – IV. F, Stanislav Lánik – IV. F a Dominik Surový – II. M  skončili na 4. mieste.
            Piaty február 2019 bol pre SOŠS v znamení futsalu. V mestskej hale v Holíči sa konalo okresné kolo SŠ chlapcov vo futsale, na ktorom sa zúčastnilo 5 mužstiev. Chlapci pod vedením Mgr. Beáty Rusňákovej podali výborný výkon so skóre 26:0 a postúpili na krajské majstrovstvá do Trnavy, ktoré sa budú konať 7. 3. 2019.
            Víťazné mužstvo tvorilo 8 chlapcov: Ondrej Bohun, Andrej Šípoš, Richard Neuročný, Martin Macánek – IV. F, Frederik Hačunda, Patrik Studenič – III. A, Fabián Kuník a Tomáš Morávek – IV. P.
            Chlapcom srdečne gratulujeme a držíme palce do Trnavy.

• Rodina bez cigariet

• Dňa 6.2.2019 sa konala v Skalici Okresná súťaž stredných škôl: žiacka konferencia Rodina bez cigariet. Našu školu reprezentovali žiaci pod vedením Ing. Lenky Slezákovej. Žiaci Benjamín Hajla a Samko Ľudovít získali 3.miesto. Srdečne gratulujeme!

• Návšteva divadla

• Dňa 7.2.2019 sa triedy lll.NA, lll.NB a ll.N zúčastnili divadelného predstavenia v divadle Jána Palárika v Trnave. Zaujímavé prestavenie  pod názvom Palárik alebo Beskydov bolo o kňazovi, dramatikovi, mysliteľovi, reformátorovi a najmä patrónovi trnavského divadla. Žiakom sa veľmi páčilo, že mali aj možnosť  oboznámiť sa aj zo zákulisím divadla, mohli stáť na doskách divadla a rozprávať a fotiť sa s hercami divadla.