• Informácie pre záujemcov o štúdium

• Na základe Rozhodnutia ministra školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky č. 2020/10610:1-A1030:
            - prihlášky na vzdelávanie v stredných školách na školský rok 2020/2021 sa budú podávať riaditeľovi základnej školy do 15. mája 2020,
            - potvrdenie o zdravotnej spôsobilosti sa nebude vyžadovať,
            - prijímacie skúšky do stredných škôl na školský rok 2020/2021 sa uskutočnia počas jedného kalendárneho týždňa a to najskôr dva týždne od skončenia mimoriadneho prerušenia školského vyučovania.

• Prerušenie vyučovania - zmena maturitnej skúšky

• Na základe usmernenia ministra školstva, vedy, výskumu a športu SR bude prerušenie vyučovania na školách a školských zariadniach platné až do odvolania. Externá časť maturitnej skúšky je zrušená, písomná forma internej časti maturitnej skúšky je zrušená. Ústna forma maturitnej skúšky bude do 14 dní od odvolania prerušenia vyučovania.

O všetkých nových informáciách Vás budeme priebežne informovať.

Minister školstva, vedy, výskumu a športu SR dáva do pozornosti novú platformu na dištančné vzdelávanie – webovskú stránku www.ucimenadialku.sk, kde nájdu učitelia, žiaci, ale aj rodičia materiály na digitálne vzdelávanie a ďalšie dôležité informácie.

• Prihlasovanie na EDUPAGE

• Žiaci, ktorí majú problém s prihlásením na EDUPAGE, kontaktujte prostredníctvom mailu svojho triedneho učiteľa/učiteľku, ktorý/á Vám zašle Vaše prístupové údaje. Aktuálne kontakty pedagogickým zamestnancov sú na stránke v časti zamestnanci školy.

• Oznam pre žiakov a rodičov

• Vzdelávanie žiakov pokračuje dištančnou formou prostredníctvom EDUPAGE aplikácie. Žiaci sú povinní sledovať a plniť úlohy, ktoré dostanú od svojich vyučujúcich.
            Externá časť a písomná forma internej časti maturitnej skúšky v školskom roku 2019/2020 sa presúva na obdobie od 31. marca 2020 do 2. apríla 2020.

• Dôležitý oznam

• Z dôvodu prerušenia vyučovania je škola pre žiakov a verejnosť od 16. 3. 2020  do odvolania uzavretá.
            Vstup do budovy školy je možný len so súhlasom riaditeľky školy vo vopred dohodnutom termíne. Ak potrebujete kontaktovať školu v súvislosti s vybavením administratívnej požiadavky, môžete požiadať elektronicky na adrese: riaditel@zss.skalica.sk
            Pri vstupe do budovy školy je potrebné mať rúšku, prípadne šál, šatku, alebo iným vhodným spôsobom prekrytú tvár a ihneď po vstupe si dezinfikovať ruky.
            Ďakujeme za pochopenie.

• Oznam pre zamestnancov školy

• Prosím všetkých nepedagogických zamestnancov školy, aby príšli dňa 16. 3. 2020 (v pondelok) do školy od 8,00 hod., pedagogických zamestnancov (vrátane MOV) od 10,00 hod.

V prípade nejasností kontaktujte riaditeľku školy.

Mgr. Katarína Zelenková

• Prerušenie vyučovania

Vážení rodičia, žiaci,

z dôvodu prevencie pred šírením koronavírusu Trnavský samosprávny kraj prerušuje od utorka 10. marca do piatka 13. marca 2020 vyučovanie.

Prerušenie vyučovania sa týka aj žiakov, ktorí vykonávajú odborný výcvik.

O ďalšej situácii budeme priebežne informovať.

• Obyčajná rybačka sa zmenila na hrdinský skutok

• Ani vo sne chlapci zo Strednej odbornej školy strojníckej v Skalici netušili, akú vzrušujúcu noc zažijú na rybačke, ktorú sa chystali prežiť v noci z piatka na sobotu v posledný februárový týždeň. Po príprave nocľahu, nahodení návnad si ľahli spať. Ešte pred tým si stihli všimnúť mladého muža idúce z Kátova smerom do Skalice, no nevenovali mu pozornosť.  Na rybníkoch len oni traja a kapor, ktorý ich okolo jedenástej v noci zobudil, a vlastne pomohol zachrániť život. Keď vyšli Matúš Romančík a Andrej Pagáč zo stanu k udiciam, počuli volanie o pomoc, strach prekonali a spolu s kamarátom Samuelom Kosom zavolali policajtov, ktorí sa snažili nájsť volajúceho medzi rybníkmi. Pre tmu sa im to podarilo až s pomocou chlapcov, ktorí vedeli určiť smer skade krik prichádzal. Po zavolaní posily v podobe hliadky MsP, boli zalarmovaní aj hasiči s člnom a záchranná služba. Mladého muža, podchladeného a dezorientovaného, odviezli do skalickej nemocnice, kapor skončil vo vode a chlapci záchrancovia sa konečne mohli vyspať.
            Patrí im nielen vďaka, ale aj obdiv za čin, ktorí vykonali. Neboli ľahostajní, neboli nevšímaví.
            Naozaj nás teší, že naši žiaci sú predovšetkým Človekom.

• Festival EKOTOPFILM

• Dňa 25.2.2020 sa žiaci II.A a III.A triedy pod pedagogickým dohľadom MOV p.Kollárom, p.Pertlovej a Bc.Papšom zúčastnili festivalu EKOTOPFILM v ZOC Max Skalica.

Cieľom festivalu je meniť správanie spoločnosti vo vzťahu k životnému prostrediu. Videli sme filmy: Krehkosť bytia, Človek, ktorý vysadil les, SOS – plantáže palmového lesa a BAHIA – záliv.

Festivalové filmy ukazujú nielen krásu a moc prírody. Ľudom chcú priniesť informácie a motivovať ich k zmene, poučiť sa zo zlých návykov a naštartovať v sebe zmenu.

• Florbalový turnaj školy

• V posledný februárový piatok sa vybraní žiaci našej školy zúčastnili podujatia, ktoré zorganizovala Žiacka školská rada pri SOŠS Skalica. Tradičný školský Florbalový turnaj, ktorého sa zúčastnilo šesť tímov, sa konal v školskej telocvični pod pedagogickým dozorom Mgr. Ľudovíta Guzmického,  majstra OV p. Jozefa Kollára  a Ing. Evy Liskovej.
            Do finálového súboja sa prebojovali žiaci I. N a III. M a po vynikajúcom výkone si zlaté medaily zaslúžene prevzali tretiaci mechatronici – III. M, strieborní boli žiaci I. N triedy a žiaci III. A sa uspokojili s bronzovou priečkou, keď zvíťazili nad žiakmi I. A triedy.
            Celý turnaj sa niesol v duchu čestného boja a príjemného športového zážitku.