• Víťazi Župnej olympiády 2019

•

Pekný úspech dosiahli žiaci našej Strednej odbornej školy strojníckej v Skalici na Župnej olympiáde v Trnave, keď po tvrdom súboji s ostrieľanými tímami Trnavského kraja zvíťazili vo finálovom zápase so žiakmi Dunajskej Stredy na penalty a postúpili na celoslovenské kolo Olympiády žiakov stredných škôl. Táto sa uskutoční v dňoch 9. - 10. mája 2019 v Trnave a pod pedagogickým dohľadom Mgr. Beáty Rusňákovej nás a Trnavský samosprávny kraj budú reprezentovať títo žiaci – Andrej Šipoš, Martin Macánek, Ondrej Bohuň, Róbert Polák, Richard Neúročný, Fabián Kuník, Tomáš Morávek, Dominik Caltík, Frederik Hačunda, Patrik Studenič, Alojz Danihel, Ondrej Zabadal, David Petranský a Filip Danihel. Chlapcom  zo srdca blahoželáme a veríme, že budú nielen úspešne reprezentovať rodný kraj, no  športovo zvládnu aj maturitné a záverečné skúšky, ktoré väčšinu z nich onedlho čakajú.

• Okresné kolo vo futbale žiakov SŠ

• Dňa 15. apríla 2019 sa uskutočnilo okresné kolo žiakov stredných škôl okresu Skalica vo futbale, na ktorom si naši žiaci pod vedením Mgr. Beáty Rusňákovej zabezpečili prvým miestom postup na Župnú olympiádu v Trnave. Našim chlapcom gratulujeme!

• Deň narcisov 2019

• Dňa 11. apríla 2019 si žiaci našej školy pod vedením M.Pertlovej obliekli žlté tričká a vyšli do ulíc, aby vyjadrili solidaritu a spolupatričnosť onkologickým pacientom a veríme, že vďaka ich ochote a podpore získame finančné zdroje, ktoré sa použijú na projekty pre pacientov počas celého roka. Medzi dobrovoľníkmi, ktorí pomáhali so zbierkou, sú i žiaci našej školy v spolupráci s Ligou proti rakovine pod vedením Bc. Zuzany Kričkovej. Tak, ako každý rok boli v uliciach mesta Skalica, Gbely. Pripínali žltý kvet narcisu v podnikoch Schaeffler, AKE, Didaktik, Danex, Protherm, Mikov, STK, ZLK zámočníctvo. Ľudia prispievali do pokladničiek na dobrú vec. Poďakovanie patrí Vám všetkým, ktorí ste prispeli do verejnej zbierky.

• Ekotopfilm-Envirofilm je v znamení divokej prírody a triedenia odpadov.

• Do divokej prírody, ale i priamo do centra nelegálneho obchodu prenesie divákov prostredníctvom filmového plátna medzinárodný filmový festival Ekotopfilm - Envirofilm.

Dňa 2.4.2019 sa zúčastnili triedy I.M, II.A, II.N, I.NS, III.NA  Festivalu v priestoroch kina v skalickom obchodnom centre. Jeho súčasťou boli aj sprievodné diskusie a Junior festival pre žiakov základných a stredných škôl.

• Deň učiteľov

• Pri príležitosti Dňa učiteľov sa konalo 29.3.2019 slávnostné posedenie zamestnancov našej školy.

Stretnutia sa zúčastnili učitelia, majstri odborného výcviku  aj nepedagogickí zamestnanci.

Pozvanie prijali aj niektorí bývalí zamestnanci, ktorí sú už na zaslúženom  dôchodku. Všetkým sa prihovorila riaditeľka Mgr. Katarína Zelenková a poďakovala im za ich dlhoročnú a svedomitú prácu.

Posedenie sa nieslo v duchu príjemnej zábavy a spoločných rozhovorov medzi zamestnancami.

Tešíme sa na ďalšie spoločné stretnutia.

• Exkurzia do Múzea holokaustu v Seredi

• Žiaci I.NŠ, II.A, III.NA a III.NB sa 1. 4. 2019 zúčastnili exkurzie do  priestorov  bývalého pracovného a koncentračného tábora v Seredi. ktoré predstavuje autentické miesto viažuce sa k tragickému obdobiu riešenia židovskej otázky na Slovensku počas druhej svetovej vojny. Súčasťou múzea je vzdelávacie stredisko, ktoré žiakov oboznámilo   so židovskou kultúrou a dopadom holokaustu na život Židov na našom území. Súčasťou prehliadky bolo premietanie 2 krátkych  filmov, výpovede bývalého žida a židovky, ktorí prežili pobyty v tomto tábore a neskôr aj tábore smrti Auschwitz v Poľsku. Vypočuli si aj príbeh 2 utečencov z Auschwitzu - Vrbu a Wetzlera, ktorí po úspešnom úteku podali správu o koncentračnom tábore a bola to prvá správa, ktorú spojenci označili za vierohodnú.

• Exkurzia v podniku Grafobal a.s.

• Žiaci prvého a tretieho ročníka učebného odboru mechanik opravár a odboru obrábač kovov sa zúčastnili dňa 28. marca 2019 exkurzie v podniku Grafobal, a.s.  Mali možnosť zoznámiť sa s výrobným programom skalického Grafobalu, pozrieť si výrobnú linku a vypočuť si pútavú prezentáciu obalovej divízie GRAFOBAL GROUP, a. s.