• Krajské kolo ZENIT v elektronike

• Študenti Strednej odbornej školy strojníckej v Skalici sú v posledných rokov pravidelnými účastníkmi krajského kola súťaže ZENIT, ktorú vyhlasuje Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky. V tomto školskom roku sme mali premiéru v odbore elektronika, ktorého 37. ročník bol realizovaný dištančnou formou.

Zástupcom našej školy v krajskom kole súťaže ZENIT v elektronike bol žiak IV. M triedy odboru mechanik-mechatronik Richard Petrov, ktorý si najskôr overil svoje vedomosti v teoretickom teste a potom riešil praktické zadanie v programe Eagle. Úlohou bolo navrhnúť motív plošného spoja pre prístroj do domáceho laboratória podľa zadanej schémy elektronického obvodu. Teoretická aj praktická časť boli časovo limitované a podľa slov Richarda Petrova sa zvládnuť dali a najmä ho potešila možnosť zmerať si svoje vedomosti a skúsenosti získané v odbornom výcviku v podniku Schaeffler Skalica, spol. s r. o. so študentami elektrotechnických odborov v Trnavskom kraji.

• Odovzdali sme krabičky lásky

• V piatkový podvečer riaditeľka školy Mgr. Katarína Zelenková a zástupca žiakov Benjamín Hajla odovzdali na Mestskom úrade v Skalici zástupkyni primátorky mesta Mgr. Veronike Buc, PhD. krabičky lásky, ktoré boli vytvorené a naplnené v Strednej odbornej škole strojníckej. Napriek zvláštnej dobe, a možno práve pre túto dobu, sa pedagogickí a nepedagogickí zamestnanci školy rozhodli pridať k celoslovenskej výzve a byť tvorcami šťastnejších chvíľ našich starších spoluobčanov.