• Erazmus+ v Českej republike

• V rámci projektu Erasmus+ sa žiaci našej školy na pozvanie Strednej odbornej školy v Holíči zúčastnili stretnutia v Humpolci v Českej republike. Našu školu zastupovali žiaci III. N triedy Kristián Lukúvka, David Komínek, Michal Harnoš a Jakub Jurček, ktorý sa stal na pár dní vedúcim skupiny. Témou stretnutia bola konverzácia a aktivita mladých ľudí zameraná na Mladého podnikateľského ducha.

• Olympiáda v anglickom jazyku

• Šestnásť žiakov Strednej odbornej školy strojníckej sa zapojilo do postupovej súťaže Olympiáda v anglickom jazyku, kde si porovnali svoje jazykové schopnosti v oblasti slovnej zásoby, gramatiky, počúvania a čítania s porozumením, ale i v priamej ústnej komunikácii. Najvyšší počet bodov a postup do okresného kola vybojoval žiak IV.NA triedy Frederik Hrubša, na druhom mieste sa umiestnil Jakub Šmida z III.M a tretie miesto obsadili dvaja žiaci s rovnakým počtom bodov Patrik Vrablec z II.M a Milan Vašek z II.N. Frederikovi srdečne gratulujeme a želáme veľa úspechov v okresnom kole, ktoré sa uskutoční v januári budúceho roku.

• Máme majstra aj vicemajstra Slovenska

• Pekný úspech dosiahli žiaci našej Strednej odbornej školy strojníckej na majstrovstvách Slovenska v Nitre v boxe – športe vhodnom predovšetkým pre  chlapov. V kategórii starších dorastencov sa majstrom Slovenskej republiky vo váhe nad 91 kilogramov stal žiak III. A triedy Sebastián Hikertsberger, ktorý pravidelne trénuje v skalickom boxovom klube Box klub Polícia Skalica a v Nitre reprezentoval   Box klub Holíč. Na tomto podujatí sa na peknom druhom mieste vo váhe do 60 kilogramov umiestnil žiak III. M Miroslav Dujsík, ktorý  je členom ŠK Záhorák v Skalici  a 6 rokov sa aktívne venuje boxu.

Našim boxerom blahoželáme k peknému úspechu a prajeme, aby sa im darilo na poli športu aj vedomostí.

• Technická škôlka

• Riaditeľka školy Mgr. Katarína Zelenková spolu s Ing. Alenou Mikerovou navštívili súkromnú materskú školu Slniečko v Skalici, kde spolu s pani primátorkou Ing. Annou Miernou privítali významnú osobnosť- profesorku Ivetu Radičovú, sociologičku, pedagogičku, bývalú ministerku práce, sociálnych vecí a rodiny a tiež predsedníčku vlády Slovenskej republiky.

Jej návšteva bola spojená so slávnostným otvoreným tzv. Technickej materskej škôlky - projektu, do ktorého budú aktívne zapojení i žiaci našej školy. V tejto súvislosti tu bol prítomný aj Peter Beck zo spoločnosti Edymax, ktorá projekt realizuje.

• Podporujeme záujem žiakov o vysokoškolské štúdium

• Žiaci štvrtého ročníka odboru mechanik nastavovač Frederik Hrubša, Matúš Tomša, Martin Gábor Marcel Šebesta sa zúčastnili tradičného podujatia občianskeho združenia Budúca Generácia Európy - projektu MiniErazmus, v rámci ktorého sa aktívne zapojili do vysokoškolského života na STU v Bratislave. Navštívili prednášky, semináre, zúčastnili sa aktivít usporiadaných vysokoškolákmi a tak získali reálnejšiu predstavu o svojom budúcom živote.

• ZENIT v strojárstve

• Naši žiaci sa zúčastnili krajského kola súťaže ZENIT v strojárstve, ktorej 21. ročník prebiehal  v priestoroch Strednej odbornej školy technickej v Galante. Žiaci súťažili v kategórii zameranej na overenie praktických zručností pri výrobe súčiastok podľa výkresovej dokumentácie a v kategórii programovania CNC strojov, vrátane vypracovania technologických postupov a overenia teoretických znalostí. Našu školu úspešne reprezentovali žiaci: Frederik Hrubša a Sebastián Heleši zo IV.NA triedy, ktorí obsadili zhodne krásne druhé miesto vo svojich kategóriách a Adam Kulhánek a Benjamín Hajla z III.N triedy, ktorým na medailové umiestnenie chýbalo pár bodov. Chlapcom gratulujeme a držíme palce v ich ďalšom štúdiu.