• Informácie pre externé nadstavbové štúdium

• Milí žiaci,

úvodé stretnutie s informáciami o štúdiu sa uskutoční 3.septembra.2020 (štvrtok)  o 15,00 hod. v učebni 2SB.
            Každý žiak musí pri vstupe do školy odovzdať zdravotný dotazník.
            Tlačivo zdravotného dotazníka si môžete stiahnuť TU a je k dispozíí aj na vrátnici SOŠS Skalica, v čase od 8,00 do 13,00 hod. Každý žiak musí mať dve rúška a papierové jednorazové vreckovky.

• Otvorenie školského roka 2020/2021

• Vážení rodičia, milí žiaci,

začiatok roka kvôli COVID-19 bude bez hromadného slávnostného otvorenia.

Každý žiak musí pri vstupe do školy odovzdať zdravotný dotazník vyplnený zákonným zástupcom alebo plnoletým žiakom.

Každý žiak musí mať dve rúška a papierové jednorazové vreckovky.

Časový harmonogram príchodu a odchodu žiakov 2. 9.2020:

I.A ( I.AMO + I.AOK )      8.00 – 9.20    zraz vo vestibule   tr. učiteľ  Ing. Cintula

I.MN ( I.M + I.N )             8.15 – 9.35    zraz vo vestibule   tr. uč. Mgr. Janotová

II. A,                                8.30 – 9.15    2NB   tr. učiteľka Ing. Galušová

III.A                                 9.20 - 10.05  2NB   tr. učiteľka Ing. Galušová

II.M                                 8.45 – 9.25     6NB  tr. učiteľka Ing. Slezáková

II.N                                  8.45 – 9.30    1NB  tr. učiteľka  Ing. Lisková

III.M                                9.00 – 9.45    2SB   tr. učiteľka  Ing. Korčáková

III.N                                 8.50 – 9.30    1NB  tr. učiteľka  Mgr. Kopálová

IV.M                                9.30 – 10.15   6NB  tr. učiteľka Ing. Slezáková

IV.N                                 9.30 – 10.15   1NB  tr. učiteľka  Mgr. Kopálová

II.NŠ                                9.00 -  9.40     3SB   tr. učiteľka Ing. Mikerová

Pokyny pri nástupe do školy:

- všetci žiaci vstupujú do budovy školy s rúškom,

- žiaci si pri vstupe dezinfikujú ruky,

- rodičia a cudzie osoby nevstupujú do budovy školy,

- zahraniční študenti sa pri vstupe do budovy školy preukážu negatívnym výsledkom testu na COVID-19,

• Povinnosti zákonných zástupcov pre COVID-19

• Zákonný zástupca:

• Zodpovedá za dodržiavanie hygienicko-epidemiologických opatrení pri príchode žiaka do strednej školy a pri odchode žiaka zo strednej školy (nosenie rúšok, dodržiavanie odstupov, dezinfekcia rúk v zmysle aktuálnych opatrení ÚVZ SR).
            • Predkladá pri prvom nástupe žiaka do školy Zdravotný dotazník a vyhlásenie zákonného zástupcu žiaka alebo plnoletého žiaka pred nástupom do strednej školy, alebo po každom prerušení dochádzky žiaka v trvaní viac ako tri dni predkladá písomné vyhlásenie o tom, že žiak neprejavuje príznaky prenosného ochorenia a nemá nariadené karanténne opatrenie.
            • Pri výskyte príznakov COVID-19 telefonicky kontaktuje všeobecného lekára pre deti a dorast.
            • V prípade, že má u svojho dieťaťa podozrenie alebo potvrdené ochorenie na COVID-19, bezodkladne o tejto situácii informuje príslušného vyučujúceho a riaditeľa školy.
            • Bezodkladne nahlási karantény, ak bola dieťaťu nariadená lekárom všeobecnej zdravotnej starostlivosti pre deti a dorast alebo miestne príslušným regionálnym hygienikom. Za týchto podmienok je žiakovi prerušená dochádzka do školy.
            • Ak ide o plnoletých žiakov, plnia uvedené povinnosti osobne.
        • ORGANIZÁCIA A PODMIENKY VÝCHOVY A VZDELÁVANIA V SÚVISLOSTI S OCHORENÍM COVID-19 V ŠKOLSKOM ROKU 2020/2021

• Milí žiaci

tešíme sa, že sa s Vami stretneme v školskom roku 2020/21. Vzhľadom na situáciu s ochorením COVID-19 je však  potrebné riadiť sa pokynmi a postupmi, ktoré určilo MŠ SR.

V súvislosti s návratom do školy a vydanými opatreniami žiadame našich žiakov, aby minimalizovali možnosť nákazy ochorením COVID-19 (cesty do zahraničia, účasť na hromadných akciách a pod.) a neohrozovali tak realizáciu výchovno-vzdelávacieho procesu v škole. Ďakujeme.

Základne_pokyny

Dôležité tlačivá pre žiakov a zákonných zástupcov:

Priloha_4_Dotaznik_a_vyhlasenie_zakonneho_zastupcu_alebo_plnoleteho_ziaka.docx (Predkladá žiak pri prvom nástupe so školy.)

Priloha_5_Vyhlasenie_zakonneho_zastupcu_alebo_plnoleteho_ziaka.docx (Predkladá žiak pri každom prerušení dochádzky do školy v trvaní viac ako 3 dni.)

Zákonný zástupca/Plnoletý žiak

• Zabezpečí pre svoje dieťa každý deň dve rúška (jedno náhradné, musí mať pri sebe v prípade potreby) a papierové jednorazové vreckovky. Dodržiava pokyny riaditeľa školy, ktoré upravujú podmienky prevádzky konkrétnej strednej školy na školský rok 2020/2021.
            • Predkladá pri prvom nástupe žiaka do školy čestné prehlásenie (príloha č. 4) alebo po každom prerušení dochádzky žiaka do strednej školy v trvaní viac ako tri dni predkladá písomné vyhlásenie o tom, že žiak neprejavuje príznaky prenosného ochorenia a nemá nariadené karanténne opatrenie (príloha č. 5).
            • V prípade, že má u svojho dieťaťa podozrenie alebo potvrdené ochorenie na COVID-19, bezodkladne o tejto situácii informuje príslušného vyučujúceho a riaditeľa školy. Povinnosťou zákonného zástupcu je aj bezodkladne nahlásenie karantény, ak bola dieťaťu nariadená lekárom všeobecnej zdravotnej starostlivosti pre deti a dorast alebo miestne príslušným regionálnym hygienikom. Za týchto podmienok je žiakovi prerušená dochádzka do školy. Ak ide o plnoletých žiakov, plnia uvedené povinnosti osobne. Ak ide o žiakov, ubytovaných v školskom internáte, uvedené povinnosti na nevyhnutne potrebný čas plní školský internát, a to aj v prípade plnoletých ubytovaných žiakov.