• Záložka do knihy spája slovenské školy

• Ešte pred prechodom na dištančné vzdelávanie sa druháci Strednej odbornej školy strojníckej v Skalici aktívne zapojili do 9. ročníka celoslovenského projektu Slovenskej pedagogickej knižnice v Bratislave Záložka do knihy spája slovenské školy.

V rámci predmetov etická výchova a slovenský jazyk a literatúra sa zoznámili so slovenskými dramatikmi a vyrobili záložky pre dievčatá zo Strednej odbornej školy pedagogickej v Lučenci. V týchto dňoch aj do Skalice poštou prišli záložky z partnerskej školy, ktoré si chlapci rozdelia po príchode do školy. Veríme, že sa čoskoro stretneme, a to nielen pri záložkách.

• Dištančné vzdelávanie od 12.10.2020 do odvolania

• na základe vyhlásenia ministra školstva Branislava Gröhlinga škola od zajtra, t.j. 12.10.2020 (pondelok) prechádza na dištančné vzdelávanie. Žiaci zostávajú doma, sú povinní sledovať a plniť úlohy, ktoré dostanú od svojich vyučujúcich.

Žiaci, ktorí vykonávajú odborný výcvik vo firmách tiež zostanú doma. O ďalšom priebehu vzdelávania Vás budeme informovať.

V prípade, ak niekto stratil heslo do edupage kontaktujte triedneho učiteľa, heslo Vám po overení údajov bude zaslané.

• Deň Finančnej gramotnosti

• V posledný septembrový týždeň sa žiaci a pedagogickí zamestnanci Strednej odbornej školy strojníckej aktívne venovali v rámci teoretického vyučovania plneniu tém NŠFG, konkrétne spotrebiteľskej výchove a výchove k podnikaniu. Po doobedňajšej besede so žiakmi sa realizovalo aktualizačné vzdelávanie pedagógov pod odborným vedením školiteľky Mgr. Danky Hnilicovej, ktorá je absolventkou inovačného vzdelávania Viac ako peniaze JA Slovensko.